Erenhot sınır istasyonundan 8 bininci Çin-Avrupa yük treni geçti

Çin ile Moğolistan arası sınırdaki en büyük tren istasyonu olan Erenhot’tan, açıldığı günden bu yana, ilgili yerel yetkililerin bildirdiğine göre, toplam 8 bin yük treni geçti.

Çin ile Moğolistan arası sınırdaki en büyük tren istasyonu olan Erenhot’tan, açıldığı günden bu yana, ilgili yerel yetkililerin bildirdiğine göre, toplam 8 bin yük treni geçti. Sınır demiryolu istasyonu, 2013  yılında hizmete girmişti. Adı geçen istasyonda işlem gören 8 bininci yük treni Çin’in doğu eyaleti Fujian eyaletinde yer alan Putian kentinden hareketle, Polonya’nın Malaszewicze kentine ihtiyaç malzemesi taşıyor. 

Kuzey Çin’deki İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nde bulunan istasyon bundan böyle 53 demiryolu güzergahı izleyecek. Bu Çin-Avrupa demiryolu hatları, sefere 40 farklı Çin kentinden başlayarak bunları on ülkede yer alan 60 farklı destinasyona taşıma olanağı sağlayacak. 19 Ekim’de çıkarılan bir bilançoya göre, Erenhot istasyonundan bu yıl toplam 2 bin 172 tren geçti. Bu sayı, bir yıl öncesine göre yüzde 16,4 oranında bir artış ifade ediyor

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Okunma