OMO plastiğin geri dönüşüm yolculuğunu sokaklara taşıyor

Türkiye’nin en sevilen çamaşır bakım markalarından OMO, İstanbul’un farklı semtlerinde çarpıcı billboard uygulamaları ile geri dönüşüme dikkat çekiyor. 

OMO, ürünlerinde gerçekleştirdiği doğaya duyarlı büyük değişimi duyurduğu reklam kampanyasını çarpıcı billboard çalışmaları ile destekliyor. İstanbul’un Ataşehir, Bakırköy, Beşiktaş, Bostancı, Florya, Kadıköy, Levent, Merter, Pendik, Sarıyer, Şişli, Üsküdar semtlerinde çarpıcı noktalara yerleştirilen OMO açık hava çalışmalarında, kullanılmış plastik ambalajlara ikinci bir hayat vererek OMO Sıvı Deterjan şişelerine olan dönüşümünü gösterirken aynı zamanda ilgi çekici tasarımıyla tüketicilerde geri dönüşüm konusundaki farkındalığa katkıda bulunmayı ve geri dönüşüm için harekete geçmeleri konusunda onlara ilham olmayı hedefliyor. 

Geri Dönüştürülmüş Plastikten Yeni Ambalaj 

Billboardların kahramanı ise çamaşır bakım kategorisinde bir ilk olarak geri dönüştürülmüş plastikten üretilen OMO Sıvı Deterjandan başkası değil. Unilever’in Temiz Gelecek vizyonu doğrultusunda ürün portföyünde değişikliklere giden OMO, saf plastik kullanımını azaltarak ambalajlarını sürdürülebilir ve döngüsel ekonomi pratiklerine göre yeniden tasarlıyor. Bu doğrultuda yenilenen OMO Sıvı Deterjanların tamamen geri dönüştürülebilir olan 1950 ml beyaz şişelerinde yüzde 25 geri dönüştürülmüş plastik kullanılıyor. Marka, geri dönüştürülmüş plastikten ürettiği şişelerle yılda ortalama 70 ton saf plastik üretiminin önüne geçmeyi hedefliyor. 

OMO Sıvı Deterjanların formülü de leke çıkarma performansından ödün vermeden, doğada çözünebilir içeriklerle yenilenerek tüketiciye doğaya daha duyarlı yepyeni bir çamaşır yıkama deneyimi sunuluyor.

İyilik İçin Kirlenmek Güzeldir

Marka, dönüşüm yolculuğuyla birlikte 20 yıllık ‘Kirlenmek Güzeldir’ mirasını bir adım adım ileriye taşıyor ve artık ‘İyilik İçin Kirlenmek Güzeldir’ diyor. OMO Sıvı Deterjanların bu doğrultuda yayınlanan reklam filmi çocuklar ve ailelerini gezegen ve doğa için harekete geçmeye çağırıyor.

Unilever, Temiz Gelecek Vizyonu ile temizliğin geleceğini yeniden tasarlıyor 

Unilever Ev Bakım Kategorisi geçtiğimiz yıl açıkladığı Temiz Gelecek Vizyonu ile insanlara ve gezegene karşı duyarlı, yüksek performanslı ve erişilebilir temizlik ve hijyen ürünleri sunmak için yola çıkıyor. Bu kapsamda 2030 yılına kadar Ev Bakım kategorisindeki ürünlerinin formüllerinden fosil yakıtlardan elde edilen hammaddelerin tamamını çıkarmaya; bunun yerine yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş karbon kaynaklarını kullanmaya söz veriyor. Bu 10 yıllık dönüşüm yolculuğu için ihtiyaç duyulan yenilikçi teknolojileri ve bileşenlere yönelik araştırma ve geliştirme çalışmalarını desteklemek adına da 1 milyar Avro’luk bir kaynak ayırıyor. Unilever Ev Bakım Kategorisi’nin Temiz Gelecek Vizyonu altında ilk adımlarından birini OMO Bio Sensitive ürünü ve OMO Sıvı Deterjandaki dönüşüm ile atan OMO da ürünlerinde başlattığı büyük dönüşümü yakın tarihte farklı marka eylemleriyle destekleyecek. 


Hibya Haber Ajansı

Okunma