Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan'ın Bağımsızlık Günü'nü kutladı

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan'ın Bağımsızlık Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Asya piyasaları ve Avrupa piyasalarından son durum

Asya hisse senedi piyasalarında bu sabah satıcılı bir seyir izlenmektedir. Çin’de Şanghay Bileşik Endeksi %0,38, Shenzhen Bileşik Endeksi %1,13 düştü. Hong Kong Hang Seng Endeksi %0,26 geriledi. Japonya endeksleri yatay seyretmekte.

59. Türk Pediatri Kongresi’nde çocuk sağlığının toplum için önemine dikkat çekildi

Türk Pediatri Kurumu Derneği tarafından düzenlenen 59. Türk Pediatri Kongresi 22 – 26 Mayıs tarihleri arasında KKTC’de düzenlendi. Çocuk sağlığının çeşitli branşları ve hastalıkları hakkında bilimsel gelişmelerin konuşulduğu kongrede, 2 bine yakın katılımcı ile birlikte 6 kurs ve 77 bilimsel oturum gerçekleşti.

Piyasalara analitik bakış

Haftanın ilk işlem gününe %0,23 artışla başlayan ve seans içinde 10.584-10.759 aralığında hareket eden BİST100 Endeksi, %0,18 kayıpla 10.656,96 puandan günü tamamladı.

Sabah stratejisi

Haftanın ilk işlem gününde BİST-100 endeksi 10.585-10.759 seviyeleri arasında işlem gördü ve kapanış 10.657'den (%-0,2) gerçekleşti. 

Ecevit’in gençlik yıllarını anlattığı el yazısı mektupları İmzalı Müze’de

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi, Türkiye Cumhuriyeti'nin 16. başbakanı, gazeteci, şair ve yazar Bülent Ecevit Ecevit'in kendi el yazısıyla yazdığı mektuplardan oluşan bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

1Ç24 BİST şirket karları

Dün itibariyle 1Ç24 bilançosunu açıklamış olan bazı şirketlerin özet verileri yayımlandı.

Başkan Büyükkılıç: Kentsel dönüşüm çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında çalışmaların sürdüğünü, Emlak Konut ile iş birliği halinde yeni projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Kültürpark'a izinsiz giriş yapanlar denetleniyor

İzmir'de 30 kişiden oluşan zabıta ekibi Kültürpark'a izinsiz giriş yapan, uygunsuz park eden araç ve motosiklet sahiplerine ceza uyguluyor.

BİST şirketleri nakit temettü dağıtım tarihleri 28.05.2024

2023 yılı karından temettü dağıtımına dair Yönetim Kurulu kararı almış BİST şirketlerinin dağıtmayı planladığı nakit temettü tutarı, temettü dağıtım tarihi ve 27 Mayıs 2024 kapanış fiyatlarına göre hesaplanmış temettü verimleri ekteki tabloda yer alıyor.