img

ABB'nin yarıyıl tatili etkinlikleri devam ediyor


Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde 5,6 ve 7’nci sınıf öğrencilerinin katılımıyla hem eğitici hem de öğretici birçok atölye çalışması gerçekleştirildi.

Ara Tatil Öğrenci Gelişim Programı kapsamında birçok farklı etkinliğin gerçekleştiği programda çocuklar; “Çömlek Atölyesi, Tasarla Üret Kullan Atölyesi, Yaratıcı Drama Atölyesi, Duygularını Yaşa Kendini Fark Et Atölyesi, Sorularla Keşif Atölyesi, Ben Olsaydım Atölyesi”ne katılarak beceri ile yaratıcılıklarını geliştirme ve pekiştirme fırsatı buldu.

Amaçlarının öğrencilerin kişisel, sosyal ve duygusal alandaki gelişimlerini desteklemek olduğunu belirten Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi Psikolojik Danışmanlarından Kübra Höyük şu bilgileri verdi:

“Ara tatilde öğrencilerimizle bir araya geldik. 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileriyle birlikte Öğrenci Gelişim Programı düzenledik. En temel amacımız öğrencilerimizin kişisel, sosyal ve duygusal alanlarda gelişimlerini desteklemek. Kendilerini ifade etmelerini ve becerilerini geliştirmelerini sağlamak adına bu etkinlikleri gerçekleştirdik. Aynı zamanda burada düzenlediğimiz atölye eğitimlerinde çocukların günlük yaşamda da bu becerileri kullanmaları hedefliyoruz.”

Farklı atölye çalışmalarına ev sahipliği yapan merkezde ebeveynler de unutulmadı ve olumlu ebeveyn tutumlarının geliştirilerek ebeveyn-çocuk arasındaki etkileşimin güçlendirilmesi amacıyla Etkili İletişim Aile Semineri düzenlendi.

Sömestr tatilinin verimli geçirilmesi ve çocukların kitap okumaya teşvik edilmesi amacıyla; Batıpark Çocuk Kulübüne üye 7-13 yaş grubu yaklaşık 100 çocuk için; “Bir Hitit Efsanesi Ankuva” hikaye kitabının yazarı Metin İpek’in katılımıyla imza günü düzenlendi.

Kitap imzalatmaya gelen çocuklar düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

Zeynep Erva Bayraktar: “Bu kitabı kulüpten alıp okumuştum. Şimdi de kitabı yazarından imzalı bir şekilde almaya geldim. Kitapta çocukların Ankara’yı gezmesi çok hoşuma gitti. İlk defa bir kitabı imzalı alıyorum.”

Kamil Yalçınkaya: “Kitap okumayı çok seviyorum. Kitaba göz attım güzele benziyor okumak için heyecanlıyım. Evde okuyacak kitabım kalmamıştı, bugün gider gitmez okuyacağım. Tarih kitaplarını çok seviyorum. Bugün kitabı yazarından imzalı aldım çok heyecanlıydı.”

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.